POWIAT KĘPIŃSKI
Przyroda - Turystyka - Edukacja
http://rachma.org

bMenu - szablon Subtle thin line
O regionie Turystyka Szkoły Działania PwG OTOP Ochrona przyrody Inne
AKTUALNOŚCI
———————————————
Aktualizacja: 30.09.2007r.
———————————————
wejdź

21 września
Rusza konkurs plastyczny

20-21 września
Uratowano bociana

14-16 września
Sprzątanie Świata 2007

5 września
Nowa wystawa nawiązująca do pór roku

27 sierpnia
Zlikwidowano użytki ekologiczne

14 czerwca
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

Więcej aktualności >>>
———————————————
w 2005r. - 37 000 wizyt;
w 2006r - 77 062 wizyt
01-05 2007 - 57868 wizyt

Gości on-line:
———————————————

———————————————
  © rachma, Marcin Rachel

DZIAŁANIA PwG OTOP

Powrót: Strona główna

Autor: Marcin Rachel
Adres: marcin@rachma.org
Dodane: 25.05.2007r.

Konkurs Przyrodniczy dla szkół podstawowych
z terenu powiatu kępińskiego

Konkurs Przyrodniczy organizowany jest przez Południowowielkopolską Grupę OTOP. Odbywa się w pierwszej połowie roku (drugi semestr). Przeznaczony jest dla starszych uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kępińskiego.

W związku z zakończeniem II edycji konkursu szkołom zostały przyznane punkty za zajęte kolejne miejsca i opracowany ranking szkół

III Konkurs Przyrodniczy pn. "Ptaki łąk i pól" (2007)

 • Regulamin
 • Zagadnienia
 • Sponsorzy:
 • Patronat medialny: Tygodnik Kępiński
 • Relacja z przebiegu konkursu:
  Szkoły zostały poinformowane pisemnie o konkursie w pierwszych dniach lutego. Do udziału w konkursie zgłoszono 210 uczniów z 19 szkół. Eliminacje szkolne odbyły się 28 marca na trzeciej godzinie lekcyjnej. 17 maja w czwartek w sali Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie rozstrzygnięto trzecią edycję Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kępińskiego. W finale wzięło udział 34 uczniów - laureatów eliminacji szkolnych, którzy zostali wyłonieni spośród 210 uczestników. Test o zróżnicowanych pytaniach dotyczył ptaków łąk i pól. Najlepiej napisał go Oskar Sopart z SP w Mikorzynie zdobywając zaledwie kilka punktów mniej niż liczba maksymalna, II miejsce zajął Maciej Mazur z SP w Kierznie, a III Dominika Jendrysiak z SP nr 1 w Kępnie. Laureaci otrzymali odtwarzacze mp3, lornetki i książki.
  Prace konkursowe oceniali: Małgorzata Kozińska, Wiesława Mirowska, Danuta Sturgulewska, Sabina Steinert, Mirosława Woźniak i Marcin Rachel.

  II Konkurs Przyrodniczy pn. "Ptaki wodne i ich siedliska" (2006)

 • Regulamin
 • Zagadnienia
 • Laureaci
 • Sponsorzy:
  INTERMARCHE
  HELKON – Konarski
  UMiG w Kępnie
  Sklep 14 – Wełdziński
  SEVEN – wszystko dla biura
  Kancelaria Prawnicza Aleksander Woźniak i Partnerzy
  Starostwo Powiatowe w Kępnie
 • Patronat medialny: Tygodnik Kępiński
 • Relacja z przebiegu konkursu:
  24 marca odbyły się eliminacje szkolne. 10 maja, o godzinie 11.00 w sali powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie odbył się finał. Wzięło w nim udział 33 uczniów, spośród których wyłoniono 6 laureatów. Otrzymali one m.in. lornetkę, odtwarzacz mp3, kamerę internetową, radio-zegar i inne. Opiekunowie otrzymali 2 numer Zeszytów Powiatowych. Nagrody wręczali Włodzimierz Mazurkiweicz (w-ce starosta kępiński), Krystyna Chocaj (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie) oraz Mirosława Woźniak (inicjatorka konkursu, PwG OTOP).

  FOTORELACJA Z KONKURSU

  —————————

  I Konkurs Przyrodniczy pn. "Skrzydlaci łowcy i ich zwyczaje" (2005)

 • Regulamin
 • Laureaci
 • Sponsorzy:
  Kancelaria Prawnicza "Aleksander Woźniak i Partnerzy";
  Zakład Usług Ogrodniczych - Mikołaj Rybak;
  INTERMARCHE;
  Sklep "14";
  Urząd Miasta i Gminy w Kępnie
 • Patronat medialny: Tygodnik Kępiński
 • Relacja z przebiegu konkursu:
  16 maja w sali Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie rozstrzygnięty został I Konkurs Przyrodniczy dla starszych uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kępińskiego.
  W eliminacjach szkolnych wzięło udział ok. 180 uczniów z 17 szkół. Z każdej szkoły dwoje uczniów zaprosiliśmy do finału powiatowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Szkoły otrzymały pakiety edukacyjne, plakaty (przekazane przez Komitet Ochrony Orłów) oraz informatory o gminie kępińskiej. Nagrody wręczali Pani Mirosława Woźniak (inicjatorka konkursu z PwG OTOP) oraz Pan Włodzimierz Mazurkiewicz wiecestarosta kępiński.

  FOTORELACJA Z KONKURSU

  —————————


 • Informacje o PwG OTOP Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej Konkurs Przyrodniczy dla SP Przyrodniczy Konkurs Plastyczny Konkurs Plastyczny w gminie Kępno Fotograficzny Konkurs Przyrodniczy Ranking szkół (nasze konkursy) Wystawy Międzyszkolny Dodatek Przyrodniczy DZIĘCIOŁEK Spotkania w szkołach Kępińskie Spotkania z Przyrodą Program Edukacyjny PRZYRODA WOKÓŁ NAS - PTAKI