POWIAT KĘPIŃSKI
Przyroda - Turystyka - Edukacja
http://rachma.org

bMenu - szablon Subtle thin line
O regionie Turystyka Szkoły Działania PwG OTOP Ochrona przyrody Inne
AKTUALNOŚCI
———————————————
Aktualizacja: 30.09.2007r.
———————————————
wejdź

21 września
Rusza konkurs plastyczny

20-21 września
Uratowano bociana

14-16 września
Sprzątanie Świata 2007

5 września
Nowa wystawa nawiązująca do pór roku

27 sierpnia
Zlikwidowano użytki ekologiczne

14 czerwca
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

Więcej aktualności >>>
———————————————
w 2005r. - 37 000 wizyt;
w 2006r - 77 062 wizyt
01-05 2007 - 57868 wizyt

Gości on-line:
———————————————

———————————————
  © rachma, Marcin Rachel

GIMNAZJUM W MROCZENIU

Powrót: Strona główna » Gimnazjum w Mroczeniu

Autor: Zofia Ubysz-Piasecka
Adres: ----
Zamieszczony: 21.06.2003

Dzień Bociana Białego

        W Gimnazjum w Mroczeniu po raz pierwszy obchodzono Dzień Bociana. To nowe święto, które przypada 31 maja, ogłosiło w tym roku Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura".
        Z tej okazji w szkołach ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. "Wiosna", zorganizowano apel podsumowujący działania uczniów w akcjach dotyczących ochrony tego gatunku oraz wystawę. Zaprezentowano na niej bogatą i różnorodną kolekcję materiałów o bocianach. Wystawiono informacje tekstowe, książki, czasopisma, biuletyny, broszury, ulotki, plakaty, ilustracje, fotografie, artykuły z prasy, nalepki, znaczki, prace plastyczne uczniów oraz przepięknie ilustrowany kalendarz na rok 2003 zatytułowany Program Ochrony Bociana Białego i Jego Siedlisk wydany przez PTPP "pro Natura".
        W czasie apelu przedstawiono podziękowanie Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody "pro Natura", skierowane do uczniów i opiekuna, za udział w ogólnopolskim Programie edukacyjnym "Bocian" w latach 2001-2002. W jego ramach uczniowie prowadzili obserwacje ptaków, gniazd i żerowisk, poznawali skład pożywienia, zbierali plastikowe sznurki oraz w różny sposób poszerzali swoją wiedzę o tym chronionym gatunku.
        W tym roku do akcji zbierania sznurków włączyli się kolejni uczniowie: Paweł Hełmiński, Łukasz Musiała, Mateusz Muzaj, Michał Albert i Wojciech Głowik.
        W konkursie plastycznym pt. "Wiosna" pierwsze miejsce zajęła Magdalena Skąpska, drugie Patrycja Olejnik, a trzecie Katarzyna Latuszek.

        Aktualnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na tworzenie we wsi Kłopot nad Odrą unikalnego w Europie bocianiego rezerwatu i Muzeum Bociana Białego. Lista sponsorów, z Mateuszem Kuźnikiem na czele, liczy już 30 uczniów i 31 gimnazjalistów. Jest to odpowiedź na apel ogłoszony z okazji 75 rocznicy powstania Ligi Ochrony Przyrody.

        Ufam, że bociany cieszyć się będą coraz większą pomocą nie tylko ze strony młodych mieszkańców naszej gminy.


Szkoła Podstawowa w Baranowie Szkoła Podstawowa w Kierznie Szkoła Podstawowa w Donaborowie Gimnazjum w Mroczeniu Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Kępnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie Zespół Szkół w Słupi