POWIAT KĘPIŃSKI
Przyroda - Turystyka - Edukacja
http://rachma.org

bMenu - szablon Subtle thin line
O regionie Turystyka Szkoły Działania PwG OTOP Ochrona przyrody Inne
AKTUALNOŚCI
———————————————
Aktualizacja: 30.09.2007r.
———————————————
wejdź

21 września
Rusza konkurs plastyczny

20-21 września
Uratowano bociana

14-16 września
Sprzątanie Świata 2007

5 września
Nowa wystawa nawiązująca do pór roku

27 sierpnia
Zlikwidowano użytki ekologiczne

14 czerwca
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

Więcej aktualności >>>
———————————————
w 2005r. - 37 000 wizyt;
w 2006r - 77 062 wizyt
01-05 2007 - 57868 wizyt

Gości on-line:
———————————————

———————————————
  © rachma, Marcin Rachel

GIMNAZJUM W MROCZENIU

Powrót: Strona główna » Gimnazjum w Mroczeniu

Autor: Zofia Ubysz-Piasecka
Zamieszczony: 21.06.2003

Sprzątanie Świata w Gimnazjum w Mroczeniu

        Uczniowie i Nauczyciele Gimnazjum w Mroczeniu, z Panią dyrektor Ewą Bagińską, od początku istnienia swojej szkoły, biorą udział w akcji "Sprzątanie świata". W szkole znajdują się w tym okresie informacje na ten temat, plakaty, oraz wiadomości dotyczące śmieci, segregacji i recyklingu. W roku 1999 ponad 100 osób wyposażonych w gumowe rękawiczki i worki na śmieci sprzątało ogromny park otaczający budynek szkoły i tereny przyległe. Z roku na rok liczba sprzątających wzrasta.
        W 2002 roku młodzież, wyposażona częściowo w darmowe rękawiczki oraz dodatkowo we własne przyniesione z domów, z kolorowymi workami (do zbiórki selektywnej na szkło i plastik) tradycyjnie sprzątała swój teren. Liczba sprzątających wyniosła ok. 300 osób. Każda klasa przygotowała własne hasło na temat akcji. Szkolną akcję uzupełnił też krótki program edukacyjny. Ogłoszony został również konkurs na plakat dotyczący problemów związanych ze śmieciami. Wielu uczniów sprząta też w tym okresie tereny przy swoich domach, gospodarstwach, ale są i tacy, którzy sprzątają miejsca publiczne propagując akcję "Sprzątanie świata" wśród społeczności lokalnych.
        Wszystkim osobom, które brały bezpośredni udział w akcjach "Sprzątanie Świata" w Gimnazjum w Mroczeniu lub w inny sposób pomagały w ich przeprowadzeniu serdecznie dziękuję. Zapraszam na kolejną akcję za rok, kiedy będziemy obchodzić 5-lecie swoich działań.


Szkoła Podstawowa w Baranowie Szkoła Podstawowa w Kierznie Szkoła Podstawowa w Donaborowie Gimnazjum w Mroczeniu Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Kępnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie Zespół Szkół w Słupi