POWIAT KĘPIŃSKI
Przyroda - Turystyka - Edukacja
http://rachma.org

bMenu - szablon Subtle thin line
O regionie Turystyka Szkoły Działania PwG OTOP Ochrona przyrody Inne
AKTUALNOŚCI
———————————————
Aktualizacja: 30.09.2007r.
———————————————
wejdź

21 września
Rusza konkurs plastyczny

20-21 września
Uratowano bociana

14-16 września
Sprzątanie Świata 2007

5 września
Nowa wystawa nawiązująca do pór roku

27 sierpnia
Zlikwidowano użytki ekologiczne

14 czerwca
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

Więcej aktualności >>>
———————————————
w 2005r. - 37 000 wizyt;
w 2006r - 77 062 wizyt
01-05 2007 - 57868 wizyt

Gości on-line:
———————————————

———————————————
  © rachma, Marcin Rachel

SZKOŁA PODSTAWOWA W DONABOROWIE

Powrót: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Donaborowie

Autor: Zofia Ubysz-Piasecka
Zamieszczony: 14.07.2005

„Bukiet jesiennych kwiatów”

         Taki tytuł nosił konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Donaborowie na przełomie września i października bieżącego roku. Adresatem tej propozycji byli nie tylko uczniowie z miejscowości Donaborów i Jankowy, ale także już po raz trzeci wszyscy czwartoklasiści gminy Baranów. W tym roku zgromadzono blisko sześćdziesiąt przepięknych prac. Wśród nich znalazły się też nadesłane ze szkół w Grębaninie i Słupi.
         W poniedziałek 25 października zorganizowano uroczyste ogłoszenie wyników w kategorii czwartoklasistów. Po powitaniu gości uczniowie klasy IV przedstawili, nawiązującą do tematu konkursu, krótką część artystyczną. Później ogłoszono wyniki, wręczono dyplomy i nagrody. Ze Słupi pierwsze trzy miejsca zdobyły kolejno: Katarzyna Moś, Małgorzata Wabnic i Monika Chrupała. Z Grębanina: Piotr Jański, Magdalena Stencel i Aleksandra Kamoś, a z Donaborowa: Marta Wróbel, Piotr Stempiń i Sandra Janus. Wśród pozostałych czwartoklasistów wyróżniały się też prace: ze Słupi Kingi Dąbrowskiej, a z Donaborowa Tomasza Czekały, Marty Grądowej, Dagmary Kokot, Darii Poszwy, Izabeli Skiby, Małgorzaty Zając i Marcina Żureckiego.
         Następnie uczestników spotkania zaproszono do obejrzenia wystawy prac biorących udział w konkursie. Uzupełniały ją kwiaty na ilustracjach i znaczkach oraz w albumach, książkach i czasopismach, a także ciekawe informacje o kilku znanych artystach i propozycje ciekawych technik plastycznych. Z kolei w piątek 29 października nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu szkolnego połączone z wręczeniem dyplomów i nagród oraz otwarciem wystawy. Wśród sześciolatków pierwsze miejsce zdobyła Ewa Małolepsza, drugie Agata Gruszka, a trzecie Patrycja Moś. W klasie drugiej trzy kolejne zajęli Katarzyna Gruszka, Kamil Kanclerz i Kornela Płaza. Pierwsze miejsce w klasie I przyznano Patrycji Gruszce, a w klasie III Honoracie Idzikowskiej. W klasie V zwycięstwem podzielili się Patrycja Gruszka, Ewa Wróbel i Paweł Kuźnik, a w VI klasie Judyta Kokot, Sylwia Skąpska, Ewelina Skiba i Przemysław Kokot. Wyróżniały się też prace: Dawida Betki, Piotra Giela, Dawida Fronia, Katarzyny Grzesiak, Karoliny Jagieniak, Joanny Kamińskiej i Moniki Jerczyńskiej z klasy V oraz Dominiki Białek, Moniki Donorowicz, Natalia Malcher, Krystiana Namyślaka, Łukasz Płaza i Kamili Skiby z klasy VI.
         Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom konkursów w Szkole Podstawowej w Grębaninie i Słupi, które już po raz drugi uczestniczyły w tego rodzaju przedsięwzięciu.
         Mam nadzieję, że zorganizowana impreza będzie cieszyła się zainteresowanie adresatów również w przyszłości.


Szkoła Podstawowa w Donaborowie