POWIAT KĘPIŃSKI
Przyroda - Turystyka - Edukacja
http://rachma.org

bMenu - szablon Subtle thin line
O regionie Turystyka Szkoły Działania PwG OTOP Ochrona przyrody Inne
AKTUALNOŚCI
———————————————
Aktualizacja: 30.09.2007r.
———————————————
wejdź

21 września
Rusza konkurs plastyczny

20-21 września
Uratowano bociana

14-16 września
Sprzątanie Świata 2007

5 września
Nowa wystawa nawiązująca do pór roku

27 sierpnia
Zlikwidowano użytki ekologiczne

14 czerwca
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

Więcej aktualności >>>
———————————————
w 2005r. - 37 000 wizyt;
w 2006r - 77 062 wizyt
01-05 2007 - 57868 wizyt

Gości on-line:
———————————————

———————————————
  © rachma, Marcin Rachel

SZKOŁA PODSTAWOWA W DONABOROWIE

Powrót: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Donaborowie

Autor: Zofia Ubysz-Piasecka
Zamieszczony: 14.07.2005

Młodzi plastycy

         W Szkole Podstawowej w Donaborowie od kilku lat prowadzone są różnego rodzaju działania związane z odbywającymi się na terenie gminy Baranów plenerami malarskimi. Między innymi kilkakrotnie organizowano spotkania z ich uczestnikami. Gośćmi szkoły byli Antoni Kawałko z Krakowa i Andrzej Kacperek z Mysłowic. W tym roku, dzięki przychylnemu nastawieniu do naszej prośby wójta gminy Baranów Jana Sarnowskiego, plastycznie utalentowani uczniowie szkoły obejrzeli wystawę poplenerową. Wystawiający swoje prace nie kryli zadowolenia z tego pomysłu, a dzieci przy okazji poznały osobiście wielu współczesnych plastyków nie tylko polskich. Pana Antoniego Kawałko uczniowie oczywiście rozpoznali, ale bardzo miło było usłyszeć, że i w jego pamięci Donaborów zapisał się bardzo serdecznie. Wizyta ta wywarła duże wrażenie na młodych uczestnikach i na pewno pozostanie głęboko w ich pamięci.
         W związku z tegorocznym XIV Międzynarodowym Plenerem Malarskim „Baranowskie pejzaże”, w szkole zorganizowano dwa konkursy plastyczne. Pierwszy pt. „ Wiosna” skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Nagrodzono w nim prace Marty Wróbel i Piotra Stempinia z klasy II, Pawła Kuźnika z klasy III, Dominiki Białek i Moniki Donorowicz z klasy IV oraz Karola Kuźnika z klasy V.
         Adresatem drugiego konkursu pt. „Przyroda, która mnie otacza” byli wszyscy uczniowie klas IV gminy Baranów. Zgodnie z regulaminem wyłoniono zwycięzców z każdej szkoły, która wzięła udział w konkursie. Z Baranowa I miejsce zdobyli Anna Grzegrzółka i Jakub Nowak. Z Łęki Mroczeńskiej zwycięstwo odniosła Dagmara Parzonka, a ze Słupi Daria Lipska. Natomiast najlepszymi z Donaborowa okazały się Dominika Białek i Monika Donorowicz. Nagrody zostały wręczone podczas otwarcia wystawy. Ekspozycja obok prac konkursowych obejmowała bogatą kolekcję ilustracji obrazów malarzy polskich, w tym również uczestników „Baranowskich pejzaży”.
         Wierzę, że w czasie wakacji wielu małych artystów nie jeden raz sięgnie po narzędzia plastyczne i stworzy niepowtarzalne prace.


Szkoła Podstawowa w Donaborowie