POWIAT KĘPIŃSKI
Przyroda - Turystyka - Edukacja
http://rachma.org

bMenu - szablon Subtle thin line
O regionie Turystyka Szkoły Działania PwG OTOP Ochrona przyrody Inne
AKTUALNOŚCI
———————————————
Aktualizacja: 30.09.2007r.
———————————————
wejdź

21 września
Rusza konkurs plastyczny

20-21 września
Uratowano bociana

14-16 września
Sprzątanie Świata 2007

5 września
Nowa wystawa nawiązująca do pór roku

27 sierpnia
Zlikwidowano użytki ekologiczne

14 czerwca
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

Więcej aktualności >>>
———————————————
w 2005r. - 37 000 wizyt;
w 2006r - 77 062 wizyt
01-05 2007 - 57868 wizyt

Gości on-line:
———————————————

———————————————
  © rachma, Marcin Rachel

SZKOŁA PODSTAWOWA W DONABOROWIE

Powrót: Strona główna

„Bukiet jesiennych kwiatów”
Taki tytuł nosił konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Donaborowie na przełomie września i października bieżącego roku. Adresatem tej propozycji byli nie tylko uczniowie z miejscowości Donaborów i Jankowy, ale także już po raz trzeci wszyscy czwartoklasiści gminy Baranów... »

„Grzyby – skarby naszej przyrody”
Taki tytuł nosił konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Donaborowie na przełomie września i października bieżącego roku. Adresatem tej propozycji byli nie tylko uczniowie z miejscowości Donaborów i Jankowy, ale także wszyscy czwartoklasiści gminy Baranów... »

Młodzi plastycy
W Szkole Podstawowej w Donaborowie od kilku lat prowadzone są różnego rodzaju działania związane z odbywającymi się na terenie gminy Baranów plenerami malarskimi. Między innymi kilkakrotnie organizowano spotkania z ich uczestnikami... »

Dzień Bociana Białego
Z tej okazji w szkole ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. "Wiosna", zorganizowano apel podsumowujący działania uczniów w akcjach dotyczących ochrony tego gatunku oraz wystawę. Zaprezentowano na niej bogatą i różnorodną kolekcję materiałów o bocianach... »

Szkoła pod bocianim gniazdem
Kiedy w kwietniu 1999 r. bociany zaczęły budować sobie gniazdo na najwyższym kominie Szkoły Podstawowej w Donaborowie, wzbudziło to mieszane uczucia - obok zaskoczenia i radości, zdziwienie i obawę... »

Ptasie osiedla w Donaborowie
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Donaborowie poszerzają swoją wiedzę na temat ptaków już od kilku lat. Gatunkiem, którym zajmują się od dawna, jest bocian biały... »

Uczniowie szkoły pomagają kasztanowcom
W 2002 roku kasztanowce zostały zaatakowane przez motyle szrotówki kasztanowcowiaczki powodując zbrązowienie ich liści już wczesnym latem. Owady te są poważnym zagrożeniem dla drzew... »

Sprzątanie Świata w Donaborowie
W 2002 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Donaborowie brali udział w akcji "Sprzątanie świata" już po raz dziewiąty. Zaczynali bardzo skromnie, wyposażeni we własne rękawiczki i torby foliowe, sprzątając tylko teren przyszkolny... »

Przeniesienie gniazda bociana białego
We wrześniu 2000 roku dzięki dobrej woli Dyrektora Szkoły Podstawoewj w Donaborowie (gm. Baranów) Pana Alojzego Piaseckiego oraz nauczycielki przyrody Pani Zofii Ubysz-Piaseckiej zostało zabezpieczone bocianie gniazdo znajdujące się na szkole... »


Szkoła Podstawowa w Baranowie Szkoła Podstawowa w Kierznie Szkoła Podstawowa w Donaborowie Gimnazjum w Mroczeniu Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Kępnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie Zespół Szkół w Słupi