POWIAT KĘPIŃSKI
Przyroda - Turystyka - Edukacja
http://rachma.org

bMenu - szablon Subtle thin line
O regionie Turystyka Szkoły Działania PwG OTOP Ochrona przyrody Inne
AKTUALNOŚCI
———————————————
Aktualizacja: 30.09.2007r.
———————————————
wejdź

21 września
Rusza konkurs plastyczny

20-21 września
Uratowano bociana

14-16 września
Sprzątanie Świata 2007

5 września
Nowa wystawa nawiązująca do pór roku

27 sierpnia
Zlikwidowano użytki ekologiczne

14 czerwca
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

Więcej aktualności >>>
———————————————
w 2005r. - 37 000 wizyt;
w 2006r - 77 062 wizyt
01-05 2007 - 57868 wizyt

Gości on-line:
———————————————

———————————————
  © rachma, Marcin Rachel

POWIAT KĘPIŃSKI

Powrót: Strona główna

Autor: Marcin Rachel
Adres: marcin@rachma.org
Aktualizacja: 15.09.2005r.

Zeszyty Powiatowe

Zeszyty Powiatowe to seria wydawnicza, której wydawcą jest Starostwo Powiatowe w Kępnie. Wydawnictwo kierowane jest do osób, które lepiej chcą poznać małą ojczyznę. Redaktorem naczelnym jest w-ce starosta Włodzimierz Mazurkiewicz. W skład zespołu redakcyjnego weszli: Andrzej Jóźwik, Marian Lorenz, Małgorzata Kantek (nr 1), Marcin Wiśniewski, Henryk Tyszkiewicz (nr 2).


Pierwszy z serii Zeszytów Powiatowych dotyczący w całości przyrodzie powiatu kępińskiego. Do tej pory dostępny był tylko w bibliotekach samorządowych i szkolnych. Pozycję można zakupić w księgarni "Wolumen" na kępińskim rynku.
Zawartość Zeszytów:
- Stan środowiska w powiecie kępińskim (Marian Lorenz, marek Oreś)
- Działania i programy służące ochronie ptaków (Marcin Rachel)
- Bocian biały (Ciconia ciconia) w powiecie kępińskim (Marcin Rachel)
- Pomniki przyrody powiatu kępińskiego (z mapką i licznymi fotografiami) (Grażyna Kłoczaniuk, Jolanta Jelonek)
Kolejny Zeszyt Powiatowy dotyczy w całości turystyki. We wstępie w-ce starosta Włodzimierz Mazurkiewicz (red. naczelny) pisze: "Drugi zeszyt powiatowy (...) ma charakter praktyczny i edukacyjny, wypełnia jednocześnie dotkliwą lukę wydawniczą dotyczącą powiatu. Publikacja ma być przewodnikiem turystycznym, który prowadzi mieszkańców i gości po najciekawszych zakątkach naszej ziemi, ukazuje jej piękno i historię. Zachęca również do rodzinnych i indywidualnych wypraw rowerowych bądź pieszych. (...) Zeszyt przedstawia trzy wyznaczone szlaki turystyczne oraz dwa regionalne, tradycyjnie przemierzane. Każdemu poświęcono jeden rozdział. Prezentują one hostorię miejscowości, opisują ciekawą architekturę, czy przyrodę. Całość zilustrowana została zdjęciami oraz uzupełniona mapkami, które mają pomagać turystom na szlaku." Choć publikacja nie jest typowym przewodnikiem prowadzącym turystę szczegółowo po każdym odcinku szlaku, to bez wątpienia prezentuje bogaty zbiór informacji. Autorką tekstu jest Renata Gość - pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie. Numer aktualnie dostępny jest tylko w bibliotekach. W późniejszym czasie ma także trafić do sprzedaży.


O powiecie kępińskim Ochrona prawna przyrody Miejsca ważne dla przyrody Obserwacje przyrodnicze Lasy Wody Wykaz gatunków ptaków Projekty ochrony przyrody Śmiertelność zwierząt kręgowych na drogach Infrastruktura Zieleń w Kępnie Biuletyn Informacji Publicznej Zeszyty Powiatowe Piszą i mówią o nas Powiat na fotografii